امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
گیت کنترل تردد
#1
گیت کنترل تردد در اماکن پر رفت آمد و اماکن حساس امنیتی و شرکت های بزرگ کارایی ویژه ای دارد. گیت های کنترل تردد افراد علاوه بر بالا بردن امنیت اماکن ، باعث افزایش سرعت خدمات رسانی میگردد. در مکان های عمومی مانند مترو ، فرودگاه ها و مراکز امنیتی و نظامی، گیت کنترل تردد زمان رسیدگی و بازرسی افراد راکاهش میدهد.

که باعث بالا رفتن رضایت مراجعین میگردد و از تشکیل صفحای طولانی و مختل شدن سیستم حمل و نقل جلوگیری میگردد. گیت کنترل تردد در مکان های امنیتی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در بخش حراست و بازرسی افراد دستگاه کنترل تردد خطاهای انسانی در بازرسی افراد را کاهش میدهد.

و باعث بالا رفتن سرعت رسیدگی به افراد و مراجعین میشود. گیت های کنترل تردد علاوه بر کنترل تردد افراد، برای کنترل تردد و دسترسی خودرو ها نیز کارایی بسیاری دارد. همان گونه که تا اینجا گفته شد گیت کنترل تردد از نظر کارایی انواع مختلفی دارد که در ادامه مقاله به بررسی تفضیلی هرکدام خواهیم پرداخت.
انواع گیت کنترل تردد:

گیت های کنترل تردد از نظر موارد استفاده به سه دسته عمده تقسیم می شوند که در زیر به معرفی هر کدام می پردازیم:

1_ گیت کنترل تردد حراستی و بازرسی:
در مراکز حساس نظامی و سیاسی و نیز اماکن حساسی مانند فرودگاه ها و ایستگاه های قطار، برای افزایش امنیت و جلوگیری از ورود برخی اشیاء ممنوعه به داخل اماکن، بایستی افراد قبل از ورود مورد بازرسی قرار گیرند. در عصر کنونی زمان و سرعت از اهمیت ویژه ای برخوردار است. بنابر این باید ترتیبی اتخاذ گردد که علاوه بر حفظ امنیت، عمل بازرسی در نهایت سرعت انجام گیرد. تا از ایجاد صف های طولانی و نارضایتی جلوگیری گردد. گیت کنترل تردد حراستی و بازرسی برای حل همین مشکل ساخته شده است.


گیت کنترل حراستی دارای سنسور هایی با حساسیت متفاوت و قابل تنظیم می باشد. که وظیفه این سنسور ها تشخیص فلزات است. این گیت های کنترل تردد حراستی میتوانند در کسری از ثانیه افراد را مورد بررسی قرار دهند. و در صورت همراه داشتن لوازم فلزی با ایجاد صدای آلارم به مامورین اطلاع دهند. دستگاه کنترل تردد حراستی از نظر کاربردی دو نوع می باشد. نوع اول به صورت کابین ایستاده به منظور بررسی بدنی افراد استفاده میگردد. نوع دوم که به شکل خوابیده می باشد برای بررسی کیف و ساک های شخصی ، بدون نیاز به باز کردن کیف ها مورد استفاده قرار میگیرد.

برخی از موارد استفاده گیت کنترل تردد حراستی و بازرسی:

حراست دانشگاه ها و مراکز آموزشی
فرودگاه ها و ایستگاه های قطار
مراکز حساس امنیتی
مراکز پر تردد ازجمله مراکز خریدمزایای استفاده از گیت کنترل تردد حراستی و بازرسی:


دقت بالای گیت ها به نسبت افراد
سرعت و عملکرد بهتر گیت تردد حراستی به نسبت افراد
جلوگیری از ازدهام و تشکیل صف های تویل
حذف خطاهای انسانی


2_گیت کنترل تردد افراد:
گیت کنترل تردد افراد به منظور ایجاد محدودیت در رفت و آمد. و کنترل دسترسی افراد به قسمت های مختلف یک سازمان یا مراکز عمومی استفاده میگردد. نحوه کارکرد گیت کنترل تردد افراد به این شکل میباشد که مراجعین در بدو ورود، توسط ماموران حراست مورد بررسی قرار گرفته و با ثبت مشخصات و عکس فرد مراجعه کننده ، و همچنین وارد کردن مکان های مجاز به تردد اقدام به صدور کارت تردد می نمایند. گیت کنترل تردد افراد در ورودی هر یک از بخش های سازمان قرار گرفته است. که شخص مراجعه کننده برای ورود به هر کدام از بخش ها بایستی کارت تردد را جلوی کارت خوان گیت کنترل تردد بگیرد.


در صورت داشتن مجوز عبور که پیش تر توسط مسئول مربوطه تایین گردیده است، گیت کنترل تردد افراد با کنار کشیدن شیشه یا باله باز دارنده ، اجازه عبور و تردد در بخش مربوطه را صادر میکنند. بدین ترتیب علاوه بر بالا رفتن ایمنی مکان از ورود افراد به بخشهای غیر مرتبط جلوگیری می شود. و نیز با استفاده از دستگاه کنترل تردد افراد می توان دسترسی های افراد به بخش های مختلف را کنترل و محدود نمود.


برخی از موارد استفاده گیت کنترل تردد افراد:


مترو و دیگر وسایل حمل و نقل عمومی
مراکز سیاسی و علمی و پژوهشی
مراکز اطلاعاتی و نظامی
سازمان های امنیتی
ادارات
مزایای استفاده از گیت کنترل تردد افراد:


ایجاد امنیت سازمانی با استفاده از محدودیت عبور و مرور
حفظ حریم شخصی در سازمان های کلان
کنترل دقیق عبور و مرور افراد
ایجاد محدودیت عبور و مرور
کاهش نیروی انسانی و مشکلات خطاهای انسانی
3_گیت کنترل تردد خودرو:
عملکرد گیت های کنترل تردد خودرو بسیار شبیه به گیت کنترل تردد افراد می باشد. با این تفاوت که امنیت بالاتری داشته و در مقابل ضربات نیز مقاوم می باشد. در گیت کنترل تردد خودرو نیز ماموران مربوطه با کنترل و بررسی خودرو و افراد داخل خودرو، کارت تردد مخصوص خودرو را صادر می نمایند تا اشخاص با استفاده از این کارت به بخش های مختلف ساختمان یا پارکینگ دسترسی داشته باشند. گیت کنترل تردد خودرو انواع مختلفی دارد. که هر کدام باویژه گی های خاص برای هر سازمانی متناسب با نیاز سازمان قابل استفاده می باشد.


برخی از مدل های گیت کنترل تردد خودرو دارای دوربینهایی جهت تصویر برداری از پلاک خودرو به منظور بالا بردن هرچه بیشتر امنیت می باشند. برخی دیگر از گیت های کنترل تردد خودرو که عمدتا برای اماکن فوق امنیتی به کار میروند، علاوه بر دارا بودن تمامی مزیت های گفته شده، دارای استحکام بالا و ضربه گیر برای جلوگیری از ورود غیر مجاز افراد به داخل این اماکن می باشند.


برخی از موارد استفاده گیت کنترل تردد خودرو:


مراکز نظامی
مراکز امنیتی
پارکینگ های سازمان ها و اداره جات
مراکز دانشگاهی و آموزشی برزگمزایای استفاده از گیت کنترل تردد خودرو:


بالابردن امنیت با ایجاد محدودیت عبور و مرور
جلوگیری از ورود خودروهای غیر مرتبط به بخش های مختلف
جلوگیری از اشتباهات سهوی و عمدی انسانی
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان